Genel Sekreter Adem AYDOĞDU'nun Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitlerini Anma Günü Mesajı
 
 
        Binlerce şehidimizin kanıyla tarihe altın harflerle yazılan eşsiz bir tarih olan Çanakkale Zaferi, milletimizin inançla, vatan sevgisiyle, dayanışma, birlik ve beraberlikle neler yapabileceğinin de en anlamlı örneğidir. Çanakkale’de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci kurtuluş savaşında da meşale olmuş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Atatürk'ün önderliğinde nihai zafere ulaşmıştır.
 
        Bilinmelidir ki, geçmişten aldığımız ilhamla, milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, her geçen gün aynı şuur ve inançla Ülkemizi daha da yükseklere taşıma kararlılığını göstereceğiz. Bir yandan Cumhuriyetimizi istikbale, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edeceğiz.
 
        Biz millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettikçe, aramızdaki ihtilafları giderip ittifak noktalarımızı güçlendirdikçe, Türkiye gelecekte hak ettiği gerçek yeri mutlaka alacaktır. Bu duygularla, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.
 
                                                                                                                                                                                                                               Adem AYDOĞDU
                                                                                                                                                                                                                                Genel Sekreter
 
E-Posta Adresimiz:bitlisozelidare@bitlisozelidare.gov.tr
Kep Adresi:icisleribakanligi@hs01.kep.tr 
Web Master: Enes KAPLAN